Google Adwords haldus on keerukam kui paistab. Enamus Eesti turundajad ei oska oma Google Adwordsi efektiivselt kasutada ja põletavad seega lihtsalt raha. Me oleme oma töös näinud sadu Adwordsi kontosid ja enamusel neist on mingid vead, mis takistavad heade tulemuste saavutamist.
Oleme välja toonud olulisemad nipid, millega anda oma Adwordsi kontole esmaabi ja lõpetada raha põletamine.
1. Pane märksõnad eraldi gruppidesse
Märksõnad tuleb jagada temaatilistesse gruppidesse. Iga märksõna valdkonna jaoks olgu eraldi grupp. Google Adwordsis näidatakse sama reklaami kõigile ühes grupis olevatele sõnadele. Kui ühes grupis on ühe valdkonna sõnad siis tagad selle, et reklaamil klikkinu jõuab ikka kohta, kuhu ta soovis jõuda.
See muidugi aitab kaasa ka kliki hinna langemisele ja paremate reklaamipositsioonide saavutamisele. Tulemuseks on rohkem klikke, madalam kliki hind ja sinu lehele jõudnud teevad suurema tõenäosusega tegevuse, mida neilt ootad.
Ehk kui reklaamid varuosi Audidele ja Volvodele, siis tee 3 gruppi:
- Audi varuosad
- Volvo varuosad
- Varuosad üldine
Pro tip: Lisaks selle, et sa paned märksõnad eraldi gruppidesse jälgi, et sa ei kasuta erinevates gruppides samu märksõnu. Nii tehes sa sisuliselt konkureerid iseendaga. Selle vaeva võiks enamasti konkurentidele jätta.
2. Reklaami ainult neile, kes sind otsivad
Üks suurimaid vigu Adwordsi kampaaniate loomisel on märksõnade laia vaste kasutamine (broad match). Kui sa ütled Google Adwordsile fraasi kasutatud autod, ilma igasuguse täpsustuseta, siis tõlgendatakse seda VÄGA laialt. Nii näidatakse su reklaami ka neile kes otsivad fraasi osta targalt. Näide, mis sõnadega tuleb välja reklaam kasutatud autod laia vaste puhul:
Selliste sihtimisvigade vältimiseks kasuta täpsemaid vasteid märksõnade esitamisel. Nendeks on:
Fraasivaste (phrase match)
Fraasivaste puhul näidatakse su reklaami ainult juhul kui kasutaja sisestatud otsingus on see fraas, mille oled oma Adwordsi kontol kirjeldanud. Fraasivaste on märksõnade esitamise vorm, mida me kõige rohkem oma klientide kampaaniates kasutame.
Fraasiga „kasutatud autod“ tabad otsinguid:
- kasutatud autod
- garantiiga kasutatud autod
- tartu kasutatud autod
- kasutatud autod Saksamaalt
Oma Adwordsi kontol kasuta jutumärke fraasivaste esitamiseks.
Täpne vaste (exact match)
Täpne vaste piirab reklaamide näitamise veelgi täpsemale grupile. Sisuliselt näidatakse sel juhul reklaame ainult nendele, kes otsivad täpselt seda, mis sa oma kontole oled lisanud. Lisaks väga lähedased variatsioonid nagu ainsus, mitmus, kokku-lahku ja tähevead.
Oma Adwordsi kontol kasuta nurksulge täpse vaste esitamiseks. Sisestatavad märksõnad peaksid välja nägema sellised:
- [kasutatud autod]
- [meeste juuksur]
- [google adwords haldus]
See tähendab, et Sinu reklaame kuvatakse ainult siis, kui keegi otsib just seda konkreetset märksõna. Täpne vaste on hea vahend täpseks sihtimiseks, kuid Eestis võib see tekitada olukorra, kus otsingute arv kuivab väga väikeseks kokku.
Juhul kui kasutada märksõnu laia vastena, siis kuvatakse reklaame tihti ka neile, kes otsivad täiesti teistsuguste märksõnade kohta infot.
Algajatele Adwordsi kasutajatele soovitan alati kasutada jutumärke märksõnade ümber või katsetada kantsulgudega varianti.
Negatiivsed märksõnad (negative keywords)
Sa saad oma Adwordsi kampaaniates määrata, milliste sõnade puhul su reklaamid ei peaks välja tulema. Neid negatiivseid vasteid saad määrata kahel tasemel:
- Reklaamigrupi tasemel, siis kui märksõna võib muudes kohtades kasulikuks osutuda.
- Kampaania tasemel, siis kui sa ühelgi juhul ei taha selle sõna esinemisel reklaami näidata.
Mõned näited negatiivsetest märksõnadest:
- Tasuta – juhul kui inimesed otsivad midagi, aga tihti esineb otsingus sõna tasuta, siis võid lisada selle negatiivse märksõnana.
- Linnad ja piirkonnad – kui sa Narvas teenust ei paku, siis fraasiga „rehvivahetus narvas“ ei paeks reklaami näitama. Pane mittesobivad piirkonnad negatiivseteks märksõnadeks.
- Muud kriteeriumid – kui sa müüd ainult naiste rõivaid, siis võib „meeste“, „meestele“ ja muud taolised sõnad lisada negatiivsete märksõnadena.
3. Seadistused korralikult paika
Päeva eelarve: Selleks, et Sa ei laseks oma krediitkaarti tühjaks klikkida määra mõistlik päevalimiit. Alustajana vali päevalimiidiks summa, mis jääb alla eelarvelist valuläve. 10 eurot päevas on katsetamiseks hea ja tagab selle, et kui vigu teed, siis need ei ole väga kulukad.
Kui oled jõudnud Adwordsi oskustega selleni, et kampaaniad toovad sulle sobiva hinnaga tegutsejaid, siis arvuta päeva eelarve tegevuse hinnast. Oletame, et sa oled nõus ühe päringu eest maksma 10 eurot. Siis arvuta nii:
Päring 10 eurot – kuna lehel tegevuse tegemise protsent on 5%, siis ühe päringu saamiseks on lehele vaja tuua 20 inimest. See tähendab 20 klikki. Jaga 10 eurot klikkide arvuga ja saad klikihinna 10/20=50 senti.
Vaata oma valdkonnale ja ärile peale, mitu otsingut päevas sellel alal tehakse? Korruta otsingute arv klikihinnaga ja saad päeva eelarve.
Selliselt arvutades on alati kindel, et Adwords toob sulle tulu ja raha ei kao musta auku.
Kui sa oled alles alustamas, siis ei ole su konto ja märksõnad veel optimeeritud. Sellisel juhul:
- vali päeva eelarve, mis sind pankrotti ei aja ja
- ainult need märksõnad, millel arvad kõige suuremat potentsiaali olevat.
- Jooksuta reklaame paar nädalat (laia vastega), aga vähemalt nii kaua, et saad mõnisada klikki.
Nende andmete pealt saad juba esimeste optimeerimistegevustega toimetama hakata.
Google automaatselt tekkiva kliki hinna
(automatic bidding) asemele määra hind ise (manual bidding), sest siis saad täpselt määrata, kui palju soovid maksta 1 kliki eest iga sõna puhul eraldi. Seda võimalust kasutades säästad raha, sest mõistad sõnadest saadavat kasu oma ärile paremini kui Google optimeerimisalgoritm.
Hoia Search ja Display Network eraldi,
kuna need on üsna erinevad reklaamikanalid ja hiljem võib Sul olla keeruline reklaamide tulemuslikkust analüüsida. Vaikimisi paneb Google Adwords uute kampaaniate tüübiks „Search with Display select“, muuda see alati ainult otsingut sisaldavaks kampaaniaks.
Ad delivery
funktsiooni alt pane seadistuseks “Rotate: Show ads more evenly”. See tagab kvaliteetse statistika sellest, et mis reklaamid töötasid ja mis mitte. See seade on eriti oluline, kui tahad reklaame testimise abil optimeerida. A/B- testid ja reklaamide optimeerimine on enamasti kiireim tee tulemuste parandamiseks otsingureklaamide puhul. Kuna tegemist on väga olulise optimeerimistegevusega, siis sellest räägin eraldi alapunktis.
Keelte seadistused
keel olgu igal kampaanial sama – nii märksõnades, seadistustes ja ka maandumislehtedel (lehed, kuhu reklaamil klikkinud suunad).
Riigi seadistused
määra riikideks ainult need riigid, kust tahad klikke. Oluline on ka see, et teed iga riigi jaoks eraldi kampaaniad. Kui sa müüd inglise keeles üle maailma, siis ära pane kõiki riike ühte kampaaniasse. Erinevate riikide elanike käitumine on sedavõrd erinev, et muudab optimeerimise peaaegu võimatuks.
4. Suuna reklaam õigele lehele
Reklaami klikkija suunamine oma veebi avalehele on üks kõige levinumaid raha põletamise vise Adwordsis. Sellega tekitad saa kasutaja soovi ja tegevuse vahele barjääri, mis viib selleni, et enamus klikkijatest ei tee tegevust, mida neilt ootad.
Oleme näinud oma töös, et isegi kui avalehel on prominentselt üleskutse tegutsema, siis enamus inimestest lahkub lehelt. Tulemusena võid kaotada kuni 80% tegutsejatest.
Natuke parem valiks on viia reklaamil klikkinud inimene täpselt sellele lehele, mida reklaamis lubati. Kui teenus on tehnoülevaatus, siis vii tehnoülevaatuse broneerimise lehele. Kui reklaam räägib suurest valikust diivanitest, siis vii oma veebi diivanite kataloogi. See on lihtsaim viis oma tulemusi parandada, aga on veel efektiivsem moodus.
Kampaanialehed ehk maandumislehed. Tee oma reklaamide jaoks eraldi müügile orienteeritud lehed, mille eesmärk on panna külastaja järgmist sammu tegema. Maandumislehed peavad keskenduma ühele pakkumisele. Eemalda kõik segavad elemendid, too välja pakkumise kasud ja tegele vastuväidetega. Kampaanialehtede kasutamine võib su Adwordsi tulemusi kordades parandada.
5. Mõõda päris tulemusi
Mis sind rohkem huvitab müük või klikid? Mõõda õiget asja! See on punkt, mille tavaliselt väga paljud tegemata jätavad, kuid, mis tegelikult aitabki kõige rohkem kaasa efektiivsele reklaamimisele Google Adwordsis.
Lingi oma Adwordsi konto Google Analytics statistikamootoriga. Saad vaadata, mida inimesed sinu veebis konkreetsete märksõnadega tegid. Kui näiteks on näha, et mõne märksõnaga tulevad külastajad lehele, aga lähevad kohe ära, siis optimeeri või keera see kinni.
Kuidas seda teha? Esmalt pead Adwordsi ja Analyticsi omavahel ühendama. Esmalt Google Analyticsi poolelt ja siis Google Adwordsi poolelt. Selleks peab su kasutajal olema mõlemas keskkonnas admin õigus. Analyticsi poolel nimetatakse seda „edit“ õiguseks.
Seadista Google Analyticsis goalid. Kui teed reklaami ja tahad, et külastajad täidaksid päringuvormi, siis väga lihtsalt on Google Analyticsis võimalik seada üles Goal, mis mõõdabki päringuvormi täitmist.
Vaata lähemalt, kuidas oma veebilehel goale seadistada: Google Analytics seadistamine: Goal’id
Kui goalid on Google Analyticsis seadistatud, siis tuleb Adwordsis need kasutusele võtta. Google Adwordsis nimetatakse neid conversion’iteks. Kui sa hakkad oma Adwordsi kampaaniaid klikkide asemel tegevustele optimeerima, siis oled konkurentidest pikalt ees, sest saad oluliselt kvaliteetsemat infot oma Adwordsi kampaania tulemuslikkuse kohta.
6. Katseta ja eksperimenteeri reklaamidega
Korralda reklaamivõitlusi – igas märksõnagrupis olgu maksimaalselt kolm reklaami, mis omavahel võistlevad. Oota kuni koguneb piisavalt infot, et saad otsustada, milline reklaam toimib teistest paremini. Pane viletsamate tulemustega reklaamid pausi. Loo edukamast reklaamist uued variatsioonid, milles proovi seda veel paremaks teha.
Ajapikku kasvab su reklaamide tulemuslikkus ja õpid ka ise paremini aru saama, mis töötab ja mis mitte. Reklaamide optimeerimisel vaata nii klikkimise protsenti kui ka tehinguid. Kui mingil reklaamil väga palju klikitakse, aga selle kaudu saabuvad külastajad tegevusi ei tee, siis tuleb see reklaam asendada.
CPA sihtimine ehk optimeeri tulemusi mitte klikke!
Kui sa oled oma kampaaniad pannud tulemusi mõõtma nagu punktis viis kirjeldasin, siis sa saad kasutada Adwordsis CPA sihtimist (cost per action). Inimeste keeles tähendab see seda, et saad seadistada, mis hinnaga sa päringuid tahad saada.
CPA sihtimise kasutamiseks on vaja, et su Adwordsi kontol oleks registreerinud vähemal 15 tegevust viimase 30 päeva jooksul
Kui sul praegu on tehingute hinnaks 10 eurot, siis sa võid katsetada, mis tulemusi saad, kui paned CPA hinnaks 8 eurot ja lased Adwordsil tulemusi optimeerida. Lisaks sellele saad testida lõputult kombinatsioone piirkondade, seadmete, kellaajalise ja muude parameetrite optimeerimisega.
Lisatud näites, conversion rate kasvas, tehingu hind langes ja sama eelarve eest saime rohkem tehinguid.
7. Katseta ja eksperimenteeri kampaanialehega
Kui eelnevalt soovitasin kasutada reklaamide sihtkohana kampaanialehti, siis üks põhjus on see, et nii on sul võimalik nende lehtedega eksperimenteerida. Testi oma maandumislehti ehk lehti, kuhu sa reklaamil klikkinud inimesed suunad.
Kui saad esimestest tehnilistest ponnistustest jagu, siis on testimine väga tulemuslik tegevus. Ilmselt armud numbrite maailma. ;) Asja teeb lihtsamaks see et Google Analyticsisse on tasuta testimisvahend sisse ehitatud ja nii saad Adwordsi reklaamid ja kampaanialehed läbi analüütika ühtseks tervikuks siduda. Nii saad aru, mis töötab ja võid oma kampaaniaid järjepidevalt efektiivsemaks muuta.
Google on loonud tasuta vahendi nimega Optimize, mis aitab sul oma kampaanialehel eksperimente korraldada. Lisaks on veel mitmeid kampaanialehtede loomise vahendeid, mille abil saab lehti nii luua kui optimeerida (VWO, Unbounce)
8. Hari end Adwordsi teemal
Kui saad Adwordsi masina käima, siis saab sellest sulle üsna kindel “uute klientide leidmise masin”, kuhu aeg-ajalt ainult raha pead juurde panema. Esialgu on tööd ja seadistamist palju, aga pikapeale tasub kindlasti end ära.
Selleks, et see masin valmis ehitada on vaja palgata spetsialist või meisterdada see ise valmis. Ise ehitades on väga oluline pidevalt end Adwordsi teemal harida. Baasteadmised saad teada paar õhtut Adwordsi kohta lugedes ja sellest väiksemate Adwordsi kampaaniate edukaks läbiviimiseks täiesti piisab.
Need 8 nõuannet ei ole kindlasti kõige põhjalikum Google Adwordsi käsiraamat, aga siiski võid neid järgides säästa väga suurtes kogustes raha ning muuta oma Google Adwordsi kampaaniad oluliselt efektiivsemaks.
Vaata meie eestikeelseid õpetusi:
- Negatiivsed märksõnad aitavad säästa Google Adwords eelarvet
- Google Analytics ja Adwords Remarketing
- E-pood ja Google Analyticsi e-commerce tracking
On sul mõni eriti hea nipp lisada? Jaga seda kommentaarides!
Google Adwords koolitus
Google Adwordsi meistriklassis saad teada, kuidas reklaam Googles aitab Sul paremaid tulemusi saavutada ja müüki kasvatada. Koolituse käigus anname Sulle ülevaate, kuidas selgitada välja, millised reklaamid toovad ettevõttele kasu ja millised kulutavad mõttetult reklaamieelarvet. Fookuses on tehingute ja raha mõõtmine. Vaatame, kuidas reklaame nii seadistada, et saaksid tulemustele keskenduda. Vaata lähemalt…
Seotud artiklid:
- Negatiivsed märksõnad aitavad säästa Google Adwords eelarvet
- Google Analytics ja Adwords Remarketing
The post Google Adwords haldus: 8 nippi raha säästmiseks appeared first on Dreamgrow Digital.